REKLAMA
Znaleziono 9504 wyników
Rynek powierzchni biurowych w Łodzi w 2020 roku i prognozy na rok 2021artykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni biurowych w Łodzi w 2020 roku i prognozy na rok 2021
Łódzki rynek powierzchni biurowych, w trudnym 2020 roku zanotował bardzo dobry wynik, bliski rekordu...
Ceny mieszkań w Polsce wzrosły średnio o 15% w ciągu 12 miesięcyartykuł
Pokaż artykuł
Ceny mieszkań w Polsce wzrosły średnio o 15% w ciągu 12 miesięcy
W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań wzrosły średnio o 15%, a kredyty hipoteczne cieszyły się...
Rozpoczyna się renowacja mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się renowacja mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu
Już podczas najbliższego weekendu rozpoczną się prace remontowe i konserwatorskie na moście Zwierzyn...
Energia z wiatru rozkręca gospodarkę Szczecina i regionuartykuł
Pokaż artykuł
Energia z wiatru rozkręca gospodarkę Szczecina i regionu
Szczecin stoi przed ogromną szansą, aby zostać ważnym ośrodkiem dla branży związanej z Morską Energetyką Wiatrową. Jak pokazuje miniony rok słowa przekuwają się w czyny. Rok 2023 to początek nowych inwestycji, realizacji ważnych projektów i nowych inicjatyw. Sektor offshore faktycznie zaczyna być kluczowy dla rozwoju gospodarki i bezpieczeństwa naszego regionu. Poniżej przegląd najważniejszych wydarzeń dotyczących MEW.
Co zamiast fabryki Izery w Jaworznie? Znamy nowe plany ElectroMobility Polandartykuł
Pokaż artykuł
Co zamiast fabryki Izery w Jaworznie? Znamy nowe plany ElectroMobility Poland
ElectroMobility Poland (EMP) nie rezygnuje z budowy fabryki w naszym mieście, choć zmienia strategię działania. Prezes spółki Tomasz Kędzierski ogłosił nową fazę rozwoju, w której zamiast projektu "Izera" firma postawi na szerszą wizję nowoczesnego hubu produkcyjno-rozwojowego we współpracy z globalnym partnerem.
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanseartykuł
Pokaż artykuł
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanse
Rok po rozpoczęciu współpracy w ramach partnerstwa technologicznego z Geely – globalnym liderem w zakresie elektromobilności – spółka ElectroMobility Poland (EMP) podsumowała efekty prac nad projektem Izera.
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]
PepsiCo otworzyło w Świętem k. Środy Śląskiej w województwie dolnośląskim piąty zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja o wartości ponad 1 mld zł przyczyni się do rozszerzenia asortymentu oraz zwiększenia skali produkcji skierowanej docelowo na 20 rynków europejskich. Jest to najbardziej zrównoważony środowiskowo, zaawansowany technologicznie i innowacyjny obiekt PepsiCo w Unii Europejskiej. To największa inwestycja w dotychczasowej historii Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Politechnika Białostocka otworzyła pierwszy w Polsce Campus 5G Network - Open RAN Labartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Białostocka otworzyła pierwszy w Polsce Campus 5G Network - Open RAN Lab
Sieć w modelu otwartym uruchomiona na częstotliwościach lokalnych to unikalna wartość pierwszego w Polsce Campus 5G Network – Open RAN Lab, czyli laboratorium pozwalającego na zdobywanie studentom Politechniki Białostockiej kompetencji w zakresie budowania i obsługi takich sieci na całym świecie – zgodnie z najnowszymi trendami.
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych
W piątek 2 sierpnia br. wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski spotkał się w Poznaniu z dyrektorem EURO HPC Andersem Jensenem. Spotkanie było poświęcone realizacji strategicznych planów budowy największego komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych w Europie. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie rozbudowania lokalnego ekosystemu kwantowego, w zakresie nauczania i budowania kwantowych kompetencji w Polsce, oraz kluczowe kamienie milowe projektu. Budowa komputera rozpocznie się w przyszłym tygodniu, a w połowie 2025 roku zostanie on oddany do użytku. To będzie pierwszego tego typu urządzenie w Europie w ramach HPC Joint Undertaking.
Polska uruchamia Centrum Operacji Satelitarnych. Wojsko zyskuje zdolność operacyjną działań w kosmosieartykuł
Pokaż artykuł
Polska uruchamia Centrum Operacji Satelitarnych. Wojsko zyskuje zdolność operacyjną działań w kosmosie
W ramach wojskowej Agencji Rozpoznania Geoprzestrzennego i Usług Satelitarnych ARGUS rozpoczęło działalność Centrum Operacji Satelitarnych (COS) — kluczowa instytucja odpowiedzialna za zarządzanie działaniami polskiego wojska w przestrzeni kosmicznej. To właśnie tutaj trafiać będą dane z wojskowych satelitów, których liczba ma w tym roku przekroczyć dziesięć. Nowa jednostka będzie nadzorować polskie satelity, bezpieczeństwo na orbicie i współpracę z sojusznikami.
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"
W Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, produkowane będzie tzw. "różowe złoto". W Lidzbarku Warmińskim, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka i Centrum Badawcze polskiej Grupy Polmlek, ma być produkowana laktoferyna, białko, które wspiera odporność, pomaga w walce ze stanami zapalnymi, działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Nazywane jest właśnie potocznie "różowym złotem". Polmlek jest pionierem sekwencjonowania i frakcjonowania białek.
CPK podpisał umowę na budowę Systemu Obsługi Bagażu artykuł
Pokaż artykuł
CPK podpisał umowę na budowę Systemu Obsługi Bagażu
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę na budowę Systemu Obsługi Bagażu Za powstanie jednego z kluczowych elementów Lotniska CPK będzie odpowiedzialne konsorcjum Vanderlande Logistics GmbH wraz z Vanderlande Logistics i Unipessoal Lda. To pierwsza umowa wykonawcza dotycząca budowy nowego terminala w Baranowie.
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiem
27 maja br. Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA z Grupy PGE S.A. podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) kolejną umowę na dofinansowanie budowy elektrociepłowni w Siechnicach. Kwota udzielonego finansowania preferencyjnego w ramach zawartej umowy wynosi 50 mln zł. Wartość kontraktu podpisanego na realizację inwestycji w Siechnicach wynosi 1 mld 160 mln zł.
Mieszkanie dla seniora. Jakie powinno być?artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkanie dla seniora. Jakie powinno być?
Automatyczne drzwi i szerokie korytarze. Windy z informacją dźwiękową. Bezpieczne łazienki, kuchnie dostosowane do potrzeb osób starszych a nawet systemy teleopieki umożliwiające seniorom kontakt ze służbami medycznymi. To tylko niektóre funkcje budynków lub mieszkań dopasowanych do potrzeb (ale również i ograniczeń) osób starszych. Budownictwo senioralne, według ekspertów, będzie coraz bardziej popularne, zwłaszcza, że społeczeństwo starzeje się. Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM przypomina, że srebrne budownictwo to dobry kierunek, ale równie ważne jest przystosowywanie dotychczasowych mieszkań do potrzeb seniorów. Bo nie każdy chce kupować nowe lokum i przenosić się w nieznane.
Inwestycja w kliniki medyczne w Polsce, jak i biznes onlineartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja w kliniki medyczne w Polsce, jak i biznes online
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że pieniądze mają duży wpływ na naszą codzienność. Tyczy się to również oczywiście placówek medycznych. Nie tylko tych państwowych, ale również i prywatnych. Dlatego dziś zastanowimy się nad tym, czy warto inwestować w kliniki medyczne.
W Gemini Park Bielsko-Biała powstanie nowoczesny klub fitness sieci Just GYMartykuł
Pokaż artykuł
W Gemini Park Bielsko-Biała powstanie nowoczesny klub fitness sieci Just GYM
W IV kwartale 2022 r. w galerii Gemini Park Bielsko-Biała zadebiutuje zadebiutuje sieć nowoczesnych klubów fitness – Just GYM. Pod względem powierzchni będzie to jedno z największych tego typu miejsc w Bielsku-Białej. Klub będzie działał aż na 2,2 tys. mkw.
Torus wybudował w Gdańsku nowoczesny biurowiec Format [ZDJĘCIA + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Torus wybudował w Gdańsku nowoczesny biurowiec Format [ZDJĘCIA + FILM]
Format to nowoczesny budynek biurowy o 5-ciu kondygnacjach nadziemnych i blisko 16 tys. mkw. powierzchni najmu. Zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu – nieco na skraju biznesowej dzielnicy Gdańska, na jaką wyrosła Oliwa, tuż przy stacji PKP/SKM Gdańsk-Oliwa. Jego bryła i elewacja sprawiają, że jest to jeden z najciekawszych architektonicznie obiektów biurowych w Trójmieście. Inwestycja posiada precertyfikat LEED na poziomie Gold, spełnia zatem wysokie standardy środowiskowe i zdrowotne.
Cztery nowe centra Atut w Krakowie i Suchej Beskidzkiej już gotowe [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Cztery nowe centra Atut w Krakowie i Suchej Beskidzkiej już gotowe [FILMY]
KG Group zakończyło budowy czterech nowych centrów Atut. Parki handlowe o łącznej powierzchni ponad 50 tysięcy mkw. GLA powstały w Krakowie oraz Suchej Beskidzkiej. Tym samym krakowski inwestor jest właścicielem aż 11 centrów Atut w kilku miastach w Polsce.
Przetarg na S11 Oborniki – Poznańartykuł
Pokaż artykuł
Przetarg na S11 Oborniki – Poznań
Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE GDDKiA wysłała dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę ponad 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. To kolejny fragment S11 jaki trafił do przetargu. Inwestycja realizowana będzie w latach 2024-2028 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskim
9 października 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie drugiego toru między Katowicami Piotrowicami a Orzeszem Jaśkowicami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się przepustowość linii: więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zadanie jest realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
REKLAMA